بهترین زمان برای میل کردن ماست، آب ،سالادو میوه چه زمانی است ؟

بهترین زمان برای میل کردن ماست، آب ،سالادو میوه

 

بهترین زمان برای میل کردن ماست، آب ،سالادو میوه چه زمانی است ؟

ماست:

بهترین زمان مصرف ماست در میان وعده ی بعد از شام است.زیرا ماست به واسطه کالری بسیار پایین و پروتئین بالایی که دارد بهترین خوراکی برای آخر شب است.خوردن ماست در میان وعده آخرشب به کاهش عضله سوزی در هنگام خواب کمک می کند.زیرا پروتئین های شیر به گونه ای هستند که عوامل تخریب کننده عضلات را کاهش می دهند.بسیاری از افراد ماست را همراه  غذا میل می کنند و خوردن ماست در میان وعده را فراموش می­کنند.

آیا مصرف ماست همراه غذاهای حاوی آهن( مانند گوشت)، جذب آهن را کاهش می دهد؟

تاحدود اندکی بله اما در نهایت برای وی مشکلی ایجاد نمی کند.در واقع باید در این موقعیت به شرایط فرد نیز نگاه کرد.اگر فرد کم خون است و به آهن زیادی نیاز دارد پس بهتر است ماست را همراه غذا استفاده نکند ولی اگر فرد پوکی استخوان دارد و عنصر  کلسیم برای او ضروریتر است بهتراست ماست را همراه غذا میل کند.

سالاد و سبزیجات:

بسیاری از مردم بر این عقیده اند که میل کردن سالاد همراه غذا باعث سوء هاضمه می شود ولی حقیقت این است که این موضوع هنوز از لحاظ علمی ثابت نشده است.

در واقع این پرسش باید به این شکل مطرح شود که چه زمانی برای صرف سالاد مناسب تر است؟

سبزیجات به دلیل فیبر زیادی که در خود دارند بهتر است با فاصله از وعده اصلی غذا استفاده شوند. به خصوص در افرادی که دچار اضافه وزن هستند و قصد کاهش وزن دارند،زیرا در افراد چاق پاسخ سیری نسبت به افراد لاغر و معمولی کندتر است ، بنابراین درصورتیکه سالاد قبل از غذا میل شود حجم زیادی از معده گرفته می شود در نهایت باعث احساس سیری و دریافت کمتر مواد غذایی می شود.

 

آب :

نوشیدن آب بلافاصله پس از صرف غذا،موجب رقیق شدن شیره معده و به تعویق انداختن اثر آنزیم های هضم کننده ی غذا می شود و در هضم غذا اختلال ایجاد می کند بنابراین بهتر است یک یا دو ساعت قبل یا بعد از صرف غذا نوشیده شود.

میوه ها:

تحقیقات نشان داده است  خوردن میوه ها حدود ۲۰ تا نیم ساعت قبل از غذا یا در میان وعده ها، باعث جذب بهتر مواد مغذی میوه جات می شوند. خوردن میوه همراه با غذا باعث ایجاد احساس سنگینی و دربرخی از افراد سوزش معده می شود.کسانی که دارای مشکلات گوارشی  همچون زخم معده، التهاب دستگاه گوارش و اثنی عشر دچار هستند نباید میوه را همراه با غذا میل کنند.