کاموکامو

کامو کامو

کاموکامو

میوه ای کمیاب با ویتامین C بالا !!

کامو کامو(camu camu) میوه ایست از درختچه های پر شاخ و برگ  در جنگل های بارانی آمازون  و برزیل،که ظاهری شبیه به خانواده cherryها دارد.این میوه به دلیل داشتن مقادیر بالای ویتامینC مشهور است به طوری که میتوان گفت مقدار ویتامین C موجود در آن ۶۰برابر بیشتر از پرتقال است

.در واقع ۱۰۰گرم کامو کامو دارای ۲۲۸۰تا۱۸۸۲میلی گرم ویتامینCدارد(بستگی به رسیده بودن آن دارد)

اما ۱۰۰گرم پرتقال۵۳.۲میلی گرم ،لیمو ۵۳و موز و۸.۷میلی گرم ویتامینC دارد.

 

 

کامو کامو شامل ترکیب قوی از اسید آمینه هایی مانند سرین،لوسین و والین است.مطالعات نشان داده که کاموکامو علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامینC موجود در آن،دارای ویتامین ها،مواد معدنی و فتوکمیکال های مورد نیاز بدن نیز است.

۱۰۰گرم کامو کامو شامل:

۰.۴گرم پروتئین

۵.۹ گرم کربوهیدرات

۱.۱ گرم فیبر

۲.۱گرم منگنز

۰.۲ میلی گرم مس

۰.۵۳ میلی گرم آهن

۱۲.۴ میلی گرم منیزیوم

۱۵.۷ میلی گرم کلسیم

۸۳.۸ میلی گرم پتاسیم

۰.۲ میلی گرم زینک

کامو کامو دارای کاروتنوئیدهای لوتئین،زیگزانتین و بتاکاروتنوئید است که نقش آنتی اکسیدانی دارند و فشار اکسیداتیو را کاهش داده، همچنین برای جلوگیری از سرطان مفید هستند.

مزایای کامو کامو:

-تقویت سیستم ایمنی و بالا بردن سلامت کبد:تحقیقات دانشمندان در سال ۲۰۱۱ نشان داده مقادیر بالای ویتامینC موجود در کامو کامو برای تقویت سیستم ایمنی ،سلامت کبد ،جلوگیری و درمان سیروز کبدی و پیشگیری از عواقب آن بسیار کمک کننده است.ازجهتی دیگر آنتی اکسیدان های قوی و فیتوکمیکال های موجود در این میوه برای بهبود و پیشگیری بیماری های کبدی و اختلال در عملکرد کبد کمک کننده است.

ایجاد احساس شادی و جلوگیری از افسردگی: مقادیر بالای ویتامینCموجود در کاموکامو باعث تولید هورمون سروتونین(هورمون شادی آور) به مقدار زیاد می شود که برای افسردگی بسیار مفید است.ویتامینC کوفاکتور ضروری برای تبدیل تریپتوفان به۵-هیدروکسی تریپتوفان در سیکل تولید سروتونین است.

-سلامت قلب و جلوگیری از بیماری های لثه:کامو کامو به واسطه خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامینC در کاهش رادیکال های آزاد ، التهابات و بیماری های لثه موثر است.

کاهش روند پیر شدن:کامو کامو بر کاهش روند پیرشدن تاثیر گذار است.لوتئین موجود در این میوه بدن را از مناطقی که در معرض نور است (مثل پوست)،محافظت می کند و از بروز زوال عقل جلوگیری می کند و همراه با زیگزانتین و بتاکاروتن،از بیماری های چشمی مانند آب مروارید جلوگیری می کند و به واسطه ی آمینو اسیدهای موجود در خود، از تخریب عضلات با افزایش سن جلوگیری می کند.

 

ویتامین C  میتواند به لاغری شما کمک کند

زیرا ویتامینC می تواند نقش موثری در سنتز نورآدرنالین داشته باشد.

نورآدرنالین ماده ای است که از غدد فوق کلیه ترشح می شود و تجمع چربی ها را محدود می­کند.

این ریز مغذی باعث جذب بهتر آهن می­شود و خاصیت ضد خستگی دارد.

پژوهش های جدید نشان می دهد سبزیجات سرشار از ویتامین C  باعث سوختن کالری و چربی حین فعالیت می  شود .

به همین دلیل،افرادی که تلاش می­کنند به کمک حرکات ورزشی وزنشان را کم کنند، می­توانند با مصرف ویتامین C ،۳۰درصد سریع تر به اندام ایده آلشان برسند.

پس برای لاغری به سراغ مرکبات،طالبی،کیوی،خربزه،انواع کلم،نخودفرنگی،گوجه فرنگی،فلفل دلمه ای،آناناس،شلغم و سایر خوراکی هایی که سرشار از این ویتامین هستند،بروید.

ویتامین C پرمصرف ترین ویتامین بدن است.با توجه به اینکه از لحاظ ساختمانی ساده است وعمر زیادی ندارد و قابل ذخیره در بدن نیست،پس باید روزانه مصرف شود.

 

گردآورنده،پریسا سلگی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

www.draxe.com

www.organicfacts.com

http://www.tradewindsfruit.com/content/camu-camu.htm